Venäjän Jalkapallon MM-kisojen otteluohjelma

911

Venäjä isännöi ensimmäistä kertaa Jalkapallon maailmanmestaruuskisoja kesällä 2018. MM-kisat järjestetään 14.6.-15.7.2018. Otteluita pelataan jopa 11. eri kaupungissa ympäri läntistä Venäjää.

Moskovassa sijaitsee 2 areenaa. Muita Kisakaupunkeja ovat Jekaterinburg, Kaliningrad, Kazan, Nižni Novgorod, Pietari, Rostov-na-Donu, Saransk, Samara, Sotši ja Volgograd. Prossiottelu pelataan Pietarissa ja loppuottelu Moskovassa.

KARSINTAOTTELUT:

14.6
klo 18.00 MOSKOVA: Venäjä – Saudi-Arabia

15.6
klo 15.00 EKATERINBURG: Egypti – Uruguay
klo 18.00 PIETARI: Marokko – Iran
klo 21.00 SOCHI: Portugali – Espanja

16.6
klo 13.00 KAZAN: Ranska – Australia
klo 16.00 MOSKOVA: Argentiina – Islanti
klo 19.00 SARANSK: Peru – Tanska
klo 22.00 KALININGRAD: Kroatia – Nigeria

17.6
klo 15.00 SAMARA: Costa Rica – Serbia
klo 18.00 MOSKOVA: Saksa – Meksiko
klo 21.00 ROSTOV-NA-DONU: Brasilia – Sveitsi

18.6
klo 15.00 NIZHNI NOVGOROD: Ruotsi – Etelä-Korea
klo 18.00 SOCHI: Belgia – Panama
klo 21.00 VOLGOGRAD Tunisia – Englanti

19.6
klo 15.00 MOSKOVA: Kolumbia – Japani
klo 18.00 SARANSK: Puola – Senegal
klo 21.00 PIETARI: Venäjä – Egypti

20.6
klo 15.00 MOSKOVA: Portugali – Marokko
klo 18.00 ROSTOV-NA-DONU: Uruguay – Saudi-Arabia
klo 21.00 KAZAN: Iran – Espanja

21.6
klo 15.00 EKATERINBURG: Tanska – Australia
klo 18.00 SAMARA: Ranska – Peru
klo 21.00 NIZHNI NOVGOROD: Argentiina – Kroatia

22.6
klo 15.00 PIETARI: Brasilia – Costa Rica
klo 18.00 VOLGOGRAD: Nigeria – Islanti
klo 21.00 KALININGRAD: Serbia – Sveitsi

23.6
klo 15.00 MOSKOVA: Belgia – Tunisia
klo 18.00 SOCHI: Etelä-Korea – Meksiko
klo 21.00 ROSTOV-NA-DONU: Saksa – Ruotsi

24.6
klo 15.00 NIZHNI NOVGOROD: Englanti – Panama
klo 18.00 EKATERINBURG: Japani – Senegal
klo 21.00 KAZAN: Puola – Kolumbia

25.6
klo 17.00 VOLGOGRAD: Uruguay – Venäjä
klo 17.00 SAMARA: Saudi-Arabia – Egypti
klo 21.00 SARANSK: Iran – Portugali
klo 21.00 KALININGRAD: Espanja – Marokko

26.6
klo 17.00 MOSKOVA: Tanska – Ranska
klo 17.00 SOCHI: Australia – Peru
klo 21.00 PIETARI: Nigeria – Argentiina
klo 21.00 ROSTOV-NA-DONU: Islanti – Kroatia

27.6
klo 17.00 KAZAN: Meksiko – Ruotsi
klo 17.00 EKATERINBURG: Etelä-Korea – Saksa
klo 21.00 MOSKOVA: Serbia – Brasilia
klo 21.00 NIZHNI NOVGOROD: Sveitsi – Costa Rica

28.6
klo 17.00 VOLGOGRAD: Japani – Puola
klo 17.00 SAMARA: Senegal – Kolumbia
klo 21.00 KALININGRAD: Panama – Tunisia
klo 21.00 SARANSK: Englanti – Belgia

PLAY-OFFIT:

1/8
30.6
klo 17.00 KAZAN
klo 21.00 SOCHI

1.7.
klo 17.00 MOSKOVA
klo 21.00 NIZHNI NOVGOROD

2.7
klo 17.00 SAMARA
klo 21.00 ROSTOV-NA-DONU

3.7
klo 17.00 PIETARI
klo 21.00 MOSKOVA

1/4
6.7
klo 17.00 NIZHNI NOVGOROD
klo 21.00 KAZAN

7.7
klo 17.00 SAMARA
klo 21.00 SOCHI

1/2

10.7
klo 21.00 PIETARI

11.7
klo 21.00 MOSKOVA

Pronssiottelu:

14.7
klo 17.00 PIETARI

Finaali:

15.7
klo 18.00 MOSKOVA

Lue lisää kisojen virallisilta sivuilta http://welcome2018.com/en/